برد IO قابل کنترل از طریق شبکه اترنت

در اکثر  کاربردهای خانگی و صنعتی نیاز داریم به طریقی چند ورودی دیجیتال یا آنالوگ را تحت کنترل داشته باشیم و متناسب با وضعیت این ورودی ها عملگرها یا خروجی های سیستم را کنترل نماییم. برای ارسال و دریافت اطلاعات موبوط به این پروسه ها نیاز به یک رابط مطمئن داریم تا بتواند اطلاعات را از ورودی های مختلف دریافت نماید و از طریقی مطمئن به بخش کنترل (اتاق کنترل) برساند و پس از پردازش دستورات کنترلی را از همان مسیر ارتباطی به خروجی های سیستم منتقل کند. برای انتخاب رابط چنین سیستمی چند عامل مهم وجود دارد. اول اینکه محیط پیاده سازی سیستم محیط ایده آل نبوده و تحت تاثیر انواع نویزهای مغناطیسی و حرارتی و … باشد.در چنین شرایطی رابط انتخابی بایستی در برابر نویز مصونیت داشته و تبادل اطلاعات صحیح را تضمین نماید. دوم اینکه ممکن است چندین بخش کنترلی با فواصل مختلف وجود داشته باشد و این رابط باید توانایی ارتباط همزمان به همه بخش ها را بدون توجه به فاصله و تعداد آنها داشته باشد.

با توجه به همه این موارد یکی از اصلی ترین گزینه ها استفاده از رابط اترنت میباشد. ویژگی های منحصر به فرد پورت اترنت از جمله عدم نیاز آن به کابل کشی مجدد در اکثر موارد و تعامل کامل آن با شبکه های کامپیوتری و اینترنت و نیز پایداری بالای آن در محیط های صنعتی باعث گسترش روز افزون استفاده از آن در کاربردهای خانگی و صنعتی شده است.

هدف این پروژه ایجاد یک برد ورودی خروجی با امکان کنترل و مونیتور از طریق رابط اترنت میباشد. طوری که بتوان آنرا به سادگی به شبکه اترنت متصل نموده و از طریق کامپیوتر و یا حتی یک موبایل متصل به آن شبکه بتوان وضعیت ورودی ها را کنترل کرده و خروجی ها را تغییر داد. همچنین امکان تنظیم IP و MAC و سایر تنظیمات مربوط به شبکه و نحوه کنترل ورودی ها و خروجی ها نیز باییستی محیی باشند.همه این امور به سادگی و از طریق صفحات HTML انجام میشوند که این امر باعث عدم وابستگی آن به سیستم عامل یا نرم افزاری خاص شده و از طریق تمام مرورگرهای اینترنتی قابل انجام است.

تیم دیجیترونیک آماده انجام پروژه های الکترونیکی در کوتاه ترین زمان میباشد